deha-davetiye-2

Deha Elektronik; 1995 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Kamera ve görüntüleme sistemleri ile ilgili konularda uzmanlaşarak, deneyimli personelleri sayesinde çözümlenemeyen teknik sorunların çözümlenmesinde bir merkez olarak uzun yıllar faaliyet göstermiştir.

2002 yılına kadar, yüksek güvenlik sistemleri alanında, AR-GE çalışmalarına ciddi yatırımlar yaparakTürkiye’de bir ilke imza atmıştır. Geliştirdiği yazılım platformlarında, kameralar ile coğrafi konum belirleme cihazlarını entegre ederek yüksek güvenlik öncelikli ihtiyaçlar için sektörde Mobiz markasıyla hizmet sağlayıcı bir merkez haline gelmiştir. GSM sektörü ve elektronik haberleşme alanındaki gelişmeler MOBİZ platformlarının pek çok farklı sektörlerde etkin ve etkili kullanımına olanak sağlamıştır.

Bu özellikleri GSM operatörleri tarafından keşfedilerek bir cazibe merkezi haline gelmiş; bu sürecin sonunda 2008 yılında TURKCELL ile iş ortağı anlaşmasını imzalayarak sistemlerine, TURKCELL teknolojilerini entegre etmiştir. YTÜ Üniversitesi Teknopark’ta faaliyet göstermekte olan MOBİZ, Türkiye’nin mobil teknoloji ve kamera üretiminde dışa bağımlılığını ortadan kaldırmak adına %100 yerli yüksek teknoloji üretim merkezi kurmuştur. Mobiz markası altında elektronik tasarım ve geliştirmesi yapılan cihazlar yerli ve yabancı pazarlara sunulmaktadır.

MOBİZ'İ YAKINDAN TANIYALIM

Biz 1995 yılında televizyon tamircilerinin yapamadığı arızaları yapmak üzere kurulmuş bir firmaydık. Bir yıl gibi kısa bir sürede İstanbul’daki önemli radyolara reklam vererek televizyon hastanesine dönüştük. Burada önemli olan televizyonların iş yerinde değil müşterinin evinde tamir ediyorduk. İstanbul genelinde 10 araçla günlük 100 televizyonun yerinde servis hizmetini vermekteydik. 1999’lara geldiğimizde televizyonlar manuelden dijitale dönüşüyordu yeni nesil plazmalar ve LCD’ler bu ürünlerle birlikte kodlama yani yazılım sektörüne giriş yapmak için arayışlarımız yoğunlaştı. 2000’li yıllarda yeni nesil televizyonlar ve uydulara program yazmaya başladık. Böylece yazılım dünyasına ilk adımı atmış olduk. Yurt dışındaki teknoloji fuarlarına katılıp yeni arayışlar içerisindeyken 2002 yılında kameralı araç takip sistemleri üzerine yoğun bir çalışma içerisine girdik. 2004 yılında ilk ürünümüzü ve yazılımımızın prototipini ortaya çıkarttık. Böylece Türkiye’de bir ilke imza atmış olduk. 2015’e kadar Türkiye’nin hemen hemen tüm bölge ve belediyelerine ürünlerimizi mobiz markası altında ulaştırdık.

2015 yılına kadar donanım tamamen yurt dışından alırken artık yüksek teknoloji donanımını Türkiye’de üretmeye karar verdik. Şuanda IP kameraların donanımını ve tasarımını tamamen Türkiye’de üretmekteyiz. Yıldız Teknik Üniversitesi teknoparkında yazılımın ekibimiz mobil dünyaya yapay zekâyı yazmaktadır. Hedefimiz Türkiye’de ürettiğimiz %100 yerli milli yazılımı ve donanımı dünyaya ihraç etmektedir.

HASAN ÇETİN

CEO FOUNDER

KALİTE POLİTİKAMIZ

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek için; kalite yönetim sistemi şartlarına uymak, kalite yönetim  sistemini  sürekli iyileştirmek, hiç bir koşulda hizmet kalitesinden ödün vermemek. Müşteri istek ve ihtiyaçlarını en iyi ve etkili bir şekilde karşılamak.Oluşacak her hangi bir sorunda hızlı bir çözüme kavuşturup karışılıklı memnuniyeti korumak  bizim tek isteğimizdir. Kuruluşumuzdan bugüne kadar tek amacımız ve isteğimiz değerli müşterilerimizin mutluluğu olmuştur ve bu yüzden en önemli kalite politikamız müşterilerimizin memnuniyeti ve mutluluğu olmuştur.